Hoppa till sidans innehåll

Kalender


Du kan se nedan vilka aktiviteter har den här veckan.

Välj annan månad

JANUARI 2019

|

Vecka Dag Aktiviteter
1ti 1
Nyårsdagen
on 2
to 3
fr 4
lö 5
Trettondagsafton
sö 6
Trettondag jul
2må 7
  • 14:00–15:30
    Kalender: Bordtennis, Aktivitetshus Väster
    Plats: Lergöksgatan 2 B, Västra Frölunda
  • 14:30–16:00
    Kalender: Innebandy, Geråshallen
    Plats: Geråshallen, Bergsjön
ti 8
  • 10:00–12:00
    Kalender: Medialabb
    Plats: Gunnareds Gård, Angered
  • 13:30–15:00
    Kalender: Simning, Valhallabadet (tisdagar)
    Plats: Valhallabadet, Centrum
  • 14:00–15:15
    Kalender: Innebandy, Gothiahallen
    Plats: Gothiahallen, Hisingen
on 9
  • 13:00–14:30
    Kalender: Biljard, Kville Biljard
    Plats: Kville Biljard, Kvilletorget i Lundby
  • 13:00–14:30
    Kalender: Gymträning, Sekelhuset
    Plats: Sekelhuset, Kortedala
  • 13:00–14:30
    Kalender: Bordtennis, Aktivitetshus Centrum
    Plats: Norra Allégatan 2, Centrum
  • 13:30–15:00
    Kalender: Powerwalk, Slottsskogen
    Plats: Slottsskogen (samling spårvagnshållplats Linnéplatsen)
to 10
  • 10:30–12:00
    Kalender: Simning, Valhallabadet (torsdagar)
    Plats: Valhallabadet, Centrum
  • 13:30–15:00
    Kalender: Aktiviteter, Aktivitetshus Hisingen
    Plats: Bjurslätts torg 1, Lundby
  • 13:30–15:00
    Kalender: Innebandy, Frölunda Kulturhus
    Plats: Frölunda Kulturhus (Lilla hallen)
fr 11
  • 13:30–14:30
    Kalender: Badminton, Rosendalshallen
    Plats: Rosendalshallen, Härlanda
  • 14:00–15:30
    Kalender: Innebandy, Rosendalshallen
    Plats: Rosendalshallen, Härlanda
lö 12
sö 13
3må 14
  • 14:00–15:30
    Kalender: Bordtennis, Aktivitetshus Väster
    Plats: Lergöksgatan 2 B, Västra Frölunda
  • 14:30–16:00
    Kalender: Innebandy, Geråshallen
    Plats: Geråshallen, Bergsjön
ti 15
  • 10:00–12:00
    Kalender: Medialabb
    Plats: Gunnareds Gård, Angered
  • 13:30–15:00
    Kalender: Simning, Valhallabadet (tisdagar)
    Plats: Valhallabadet, Centrum
  • 14:00–15:15
    Kalender: Innebandy, Gothiahallen
    Plats: Gothiahallen, Hisingen
on 16
  • 13:00–14:30
    Kalender: Bowling, Lundby Stadiumbowl
    Plats: Lundby Stadiumbowl, Wieselgrensplatsen 10
  • 13:00–14:30
    Kalender: Gymträning, Sekelhuset
    Plats: Sekelhuset, Kortedala
  • 13:00–14:30
    Kalender: Bordtennis, Aktivitetshus Centrum
    Plats: Norra Allégatan 2, Centrum
  • 13:30–15:00
    Kalender: Powerwalk, Slottsskogen
    Plats: Slottsskogen (samling spårvagnshållplats Linnéplatsen)
to 17
  • 10:30–12:00
    Kalender: Simning, Valhallabadet (torsdagar)
    Plats: Valhallabadet, Centrum
  • 13:30–15:00
    Kalender: Aktiviteter, Aktivitetshus Hisingen
    Plats: Bjurslätts torg 1, Lundby
  • 13:30–15:00
    Kalender: Innebandy, Frölunda Kulturhus
    Plats: Frölunda Kulturhus (Lilla hallen)
fr 18
  • 13:30–14:30
    Kalender: Badminton, Rosendalshallen
    Plats: Rosendalshallen, Härlanda
  • 14:00–15:30
    Kalender: Innebandy, Rosendalshallen
    Plats: Rosendalshallen, Härlanda
lö 19
sö 20
4må 21
  • 14:00–15:30
    Kalender: Bordtennis, Aktivitetshus Väster
    Plats: Lergöksgatan 2 B, Västra Frölunda
  • 14:30–16:00
    Kalender: Innebandy, Geråshallen
    Plats: Geråshallen, Bergsjön
ti 22
  • 10:00–12:00
    Kalender: Medialabb
    Plats: Gunnareds Gård, Angered
  • 13:30–15:00
    Kalender: Simning, Valhallabadet (tisdagar)
    Plats: Valhallabadet, Centrum
  • 14:00–15:15
    Kalender: Innebandy, Gothiahallen
    Plats: Gothiahallen, Hisingen
on 23
  • 13:00–14:30
    Kalender: Biljard, Kville Biljard
    Plats: Kville Biljard, Kvilletorget i Lundby
  • 13:00–14:30
    Kalender: Gymträning, Sekelhuset
    Plats: Sekelhuset, Kortedala
  • 13:00–14:30
    Kalender: Bordtennis, Aktivitetshus Centrum
    Plats: Norra Allégatan 2, Centrum
  • 13:30–15:00
    Kalender: Powerwalk, Slottsskogen
    Plats: Slottsskogen (samling spårvagnshållplats Linnéplatsen)
to 24
  • 10:30–12:00
    Kalender: Simning, Valhallabadet (torsdagar)
    Plats: Valhallabadet, Centrum
  • 13:30–15:00
    Kalender: Aktiviteter, Aktivitetshus Hisingen
    Plats: Bjurslätts torg 1, Lundby
  • 13:30–15:00
    Kalender: Innebandy, Frölunda Kulturhus
    Plats: Frölunda Kulturhus (Lilla hallen)
fr 25
  • 13:30–14:30
    Kalender: Badminton, Rosendalshallen
    Plats: Rosendalshallen, Härlanda
  • 14:00–15:30
    Kalender: Innebandy, Rosendalshallen
    Plats: Rosendalshallen, Härlanda
lö 26
sö 27
5må 28
  • 14:00–15:30
    Kalender: Bordtennis, Aktivitetshus Väster
    Plats: Lergöksgatan 2 B, Västra Frölunda
  • 14:30–16:00
    Kalender: Innebandy, Geråshallen
    Plats: Geråshallen, Bergsjön
ti 29
  • 10:00–12:00
    Kalender: Medialabb
    Plats: Gunnareds Gård, Angered
  • 13:30–15:00
    Kalender: Simning, Valhallabadet (tisdagar)
    Plats: Valhallabadet, Centrum
  • 14:00–15:15
    Kalender: Innebandy, Gothiahallen
    Plats: Gothiahallen, Hisingen
on 30
  • 13:00–14:30
    Kalender: Bowling, Lundby Stadiumbowl
    Plats: Lundby Stadiumbowl, Wieselgrensplatsen 10
  • 13:00–14:30
    Kalender: Gymträning, Sekelhuset
    Plats: Sekelhuset, Kortedala
  • 13:00–14:30
    Kalender: Bordtennis, Aktivitetshus Centrum
    Plats: Norra Allégatan 2, Centrum
  • 13:30–15:00
    Kalender: Powerwalk, Slottsskogen
    Plats: Slottsskogen (samling spårvagnshållplats Linnéplatsen)
to 31
  • 10:30–12:00
    Kalender: Simning, Valhallabadet (torsdagar)
    Plats: Valhallabadet, Centrum
  • 13:30–15:00
    Kalender: Aktiviteter, Aktivitetshus Hisingen
    Plats: Bjurslätts torg 1, Lundby
  • 13:30–15:00
    Kalender: Innebandy, Frölunda Kulturhus
    Plats: Frölunda Kulturhus (Lilla hallen)

Postadress:
Friskvårdsklubben Göteborg
Kvartsekelsgatan 13
41509 Göteborg

Besöksadress:
Aktivitetshus Nordost / Sekelhuset, Kvartsekelsgatan 13
41509 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0790276634
E-post: This is a mailto link

Se all info